Příběh Ernesta & Gaye Corbettových

 1. listopadu 2013, převzato od scnafrica

Ernest & Gaye Corbettovi

Následuje první epizoda nové série „Seznamte se s SP“. A samozřejmě v první epizodě musí být Ernest a Gaye Corbettovi. Níže uvádíme jejich verzi událostí, je to děsivý příběh. Ale skrze tu hrůzu vystupuje fakt, že jde o dva lidi oddané filozofii, o níž vědí, že přináší pozitivní změny do života. Jsou příliš skromní, a tak jejich příběh uvedeme krátkou zmínkou o jejich příspění LRH a scientologii.

 • Jsou Silver Meritorious přispěvatelé na IAS. To je 500 000 USD.
 • Cornerstone členové projektu super power. To je 100 000 USD.
 • Zaplatili víc než 12 milionů randů na ideální orgy.
 • Sponzorovali trénink afrických scientologů v Johannesburgu. Sponzorovali letenky, ubytování, stravu a trénink. 30 000 randů měsíčně po dobu 5 let, to je 1 800 000 R.
 • Od roku 1987 vytrénovali 4000 učitelů a 3000 studentů ve studijní technologii v projektu Education Alive, který provozovali v různých oblastech venkova.
 • Národní kancelář Education Alive fungovala bez placení nájmu v jednom z jejich center minimálně 10 let.
 • Exekové a někteří staffáci žili bezplatně v jejich domech.

Shora uvedené příspěvky zdaleka nejsou všechny. 41 let tu byli kdykoli připraveni pomoci, jakmile byli o pomoc požádáni.

Jsou to SP? Rozhodněte se sami. Zde je jejich příběh:

Milí přátelé,

V několika posledních dnech jsme prožili konec a také začátek.

V roce 1964 si Ernest koupil výtisk Dianetiky, ale nepřečetl si ji. V roce 1971 jsme se vzali a při stěhování jsme přebalovali knihy a já si té knihy všimla. Posadila jsem se a četla. Od začátku až do konce. A trvala jsem na tom, že musíme zjistit, kde dostaneme dianetický auditing. Nemohla jsem otěhotnět a byla jsem přesvědčená, že dianetika a její auditing by s tím mohl něco udělat. Našli jsme místní org Durban, moc se nám nelíbil, zdálo se nám, že staffáci na nás podivně zírají. Hledali jsme dál a o pár měsíců jsme našli Jory Mission Durban. Po asi 100 hodinách TR0 mi jejich registrátor George Southworth navrh, abych si dala 25 hodin auditingu.

Neville Jory (požehnaná budiž jeho duše) mě auditoval 25 hodin, pak se mě zeptal, jak se cítím. Řekla jsem, že jsem nezvládla, co jsem chtěla, jmenovitě otěhotnět. Neville mi okamžitě připsal dalších 25 hodin a pokračovali jsme. Během druhé sady auditování jsem otěhotněla. Když Ernest slyšel, že jsem šla do minulosti na časové stopě, okamžitě chtěl auditing také!

Od té doby jsme se nikdy nezastavili. Vždy jsme se angažovali, vždy jsme hledali způsoby, jak prosazovat scientologii a pomáhat ostatním. Vždy jsme byli ve spojení s orgy.

V roce 1976 jsem se stala clearem na Apollu s Davidem Mayem jako C/S. Ernest byl první veřejností na Flagu po jeho přestěhování z lodi na Daytona Beach. Později jsem tam za ním přijela a oba jsme dostali L10 osobně C/Sované LRH. Pak jsem měla štěstí a dodali mi další 4 pilotní rundowndy, znovu byli C/S David Mayo a LRH. Ernesta požádali, aby jel na misi do New Yorku a propagoval Ls, kde mluvil se stovkami lidí v různých expandujících misích v NY.

Po návratu z Flagu jsme vstoupili do staffu. Já jako ED a Ernest byl HES. V roce 1979 přijel Jens Bogvat na misi a deklaroval Ernesta a mě sesadil z postu ED.

Pár týdnů jsme se dusili ve vlastní šťávě a pak skočili na letadlo a šli na Flag navštívit International Justice Chief. Seděli jsme před jeho kanceláří. Po 3 dnech, kdy nás ingoroval, se nakonec zeptal, co chceme. Zeptali jsme se, jestli slyšel nahrávky našeho Comm Ev. Neslyšel. Vzal si na to odpoledne, poslechl si je a pak zavolal do Joburgu a nařídil revizní comm-ev. Během 24 hodin ho udělali, původní rozhodnutí byla zrušena a Ernestova deklarace byla odvolána.

Nevrátili jsme se na staff, ale místo toho jsme se věnovali postupu po Mostě. V roce 1982 jsme oba prošli skrze OTV. Já auditovala na OTVII a nakonec atestovala v roce 1988. 6 let auditování na OTVII bez jediného sec checku. Ernest zahájil OTVII v roce 1987 a skončil ho o rok později. Necítil, že by měl tuto úroveň dokončenou, ale řekli mu, že je hotov.

V té době jsme oba také udělali L12. V roce 1997 jsme byli povoláni na Flag a znovu posláni na OTVII, které jsme dokončili v roce 2004. V té době musel každý na OTVII dělat každých 6 měsíců sec check, což je mimochodem naprosto out tech. V C/S sérii 73 LRH specificky zakázal sec checking během velkých auditovacích akcí s tím, že se mohou dělat pouze tehdy, když se pre-OT nevede dobře nebo má problémy. V roce 2004 jsme stejně tak podruhé udělali OTVIII. Opět po drsném sec checkování. Nikdy jsem nechápala, k čemu ty všechny sec checky, když jsem dodělala OTVII a jsem zcela key out. Samozřejmě nám nedocházelo, že je to dobrý způsob vydělávání peněz, v době, kdy se dostanete skrze bariéru sec checků, máte velké množství protestů proti neustálému nucení hledat overty a zatajení, které neexistují.

V roce 2005 jsme se vrátili na Flag a předělali všechna 3 L. O rok později jsem se vrátila, protože jsem měla pozornost na L12. Review trvalo na tom, abych si předělala všechna 3 L. Tak jsem je udělala potřetí.

Chci tím říci, že jsme měli hodně auditingu a tréninku. Nikdy jsme se nezastavili. Většina auditingu byla dobrá, některý ne tak dobrý. Ale nikdy jsme se nezastavili. Pořád jsme něco dělali, jak sami pro sebe, tak na 3. a 4. dynamice.

Snad vám to dá obrázek o tom, jaký druh lidí jsme, když přijde na náš vztah ke scientologii. Vždy byla na prvním místě a také v centru našeho života.

Proto nás také oslovili s žádostí o pomoc při pořizování nové budovy pro Joburg, a my pomáhali rádi. Byl rok 1999. Joburg org se nacházel ve strašném baráku v centru Johannesburgu. Okolí se hodně zhoršovalo a bylo nebezpečné. Odpuzovalo to veřejnost.

Novou budovu našla Pandy Katakuzinos v Kensingtonu. Byla skvělá! Každý, kdo ji viděl, byl nadšený myšlenkou, že v ní bude náš místní a kontinentální org. Abychom o ni nepřišli, Ernest a já jsme na ni dali peníze a podepsali kupní smlouvu. Vzali jsme to na sebe, aby nám neutekla. O nějaký čas později jsme dostali peníze zpátky se Sea Org rezerv. Bylo to ještě před konceptem ideálních orgů. Tohle byl jen org, který chtěl jít do lepšího místa.

Velmi jsme se angažovali při rekonstrukci orgu, stejně jako náš syn Mark. V letech 2000 až 2002 se zrodila myšlenka „ideálních orgů“ a Joburg, místo aby prostě dořešil svůj org, se stal „IDEÁLNÍ“. Když ho ctihodný COB v listopadu 2003 otevřel, byli jsme strašně pyšní a během následujících 18 měsíců to vypadalo, že naše snaha stála za to. Joburg expandoval a byl březnu 2005 vyhlášen Saint Hill size.

Pozornost managementu se nicméně přesunula k nákupu dalšího orgu, Kapské město. Byla nalezena budova, kterou právě někdo koupil za 9 milionů randů. Nový majitel nahodil cenu 18 milionů randů a církev na ni skočila a souhlasila. Měli k dispozici 9 milionů a ty zaplatili jako zálohu. Měli plán si na dalších 9 milionů vzít půjčku, ale to se jim nepodařilo. Tak vznikl tlak na nalezení doplatku, aby se nepřišlo o devítimilionovou zálohu. Požádali o pomoc nás a my poslušně souhlasili, vzali jsme si půjčku na sebe. Bylo nám to splaceno asi o rok nebo dva později skrze dary scientologů. Znovu jsme na sebe vzali riziko, abychom zachránili nezodpovědný a naivní Sea Org.

Budova v Kapském městě jsou ve skutečnosti budovy 3. Poslali jsme „nahoru“ několik žádostí o prodej menších budov a využití získaných peněz na zaplacení rekonstrukce. Ne, že by nám to zamítli, prostě vůbec neodpověděli. Do dnešního dne (po 8 letech) tato budova zůstává prázdná.

V té době to vypadalo, že se k ideálním orgům přistupovalo stylem „jedna velikost pro všechny“. Při návštěvě na lodi v roce 2005 jsme se setkali s Angie Blankenshipovou, která byla WDC Ideal Orgs. Sdělili jsme jí naše obavy. Naprosto jí to nezajímalo.

V roce 2006 se řešila koupě další budovy, tentokrát pro Durban. Na prodej byl Westville Hotel za 5 milionů randů. Zdál se nám pro org úžasný a chtěli jsme ho získat. Ken Krieger a asi i další však nesouhlasili a místo toho našli jiný dům za 16 milionů randů. Tato budova byla později zdemolována a zůstal jen prázdný pozemek.

V té době do Jižní Afriky dorazila Charmaine Rodgersová, ostudná registrátorka Superpoweru. Měla s námi schůzku. Tedy spíše se jednou objevila u nás v kanceláři. Naše sekretářka mi řekla, že než jsem přišla do kanceláře, Charmaine se věnovala probírání dokumentů na mém stole. Mezi dokumenty byla prodejní smlouva na nákupní centrum, které jsme právě prodávali. Zisk se měl použít na vybudování nového nákupního centra.

O pár dní později zavolal Ernestovi MAA z Flagu s tím, že řídící pracovníci Sea Orgu na nás čekají u nás doma a že tam máme okamžitě dorazit. Ken Krieger, Alex Faust, Elmien Lochner a Robert Bokelmann se pozvali do našeho domu. Jejich požadavek byl, abychom zaplatili 5 milionů randů na Durban Org. Byli dost přesvědčeni, že ty peníze máme, a bylo vidět, že mají informace o našich finančních záležitostech, zřejmě z údajů, které vyčetla Charmaine z mých dokumentů. Následovalo 4hodinové registrační intervium, při kterém všech pět ve valenci nacistů požadovalo, abychom jim ty peníze dali. Po několika hodinách jsme kapitulovali a souhlasili, že zaplatíme 1 milion randů. Ernest si to vybavuje jako nejhorší zážitek ve scientologii a zřejmě ve svém životě.

V té době nebylo nijak neobvyklé, že nás někdo z těch lidí pořád pronásledoval a chtěl se sejít. Čekali před domem, sledovali nás na schůzky a pak zpátky k domu a žádali o setkání. Pořád na nás tlačili a chtěli peníze, nejen na ideální orgy, ale také na basicy nebo na něčí letenku nebo nebo nebo!

Týden potom, co jsme souhlasili se zaplacením milionu randů, nás navštívili 3 členové durbanského OT výboru. Žádali o další pomoc, o půjčku dalšího milionu randů, který by nám splatili s úrokem. Po nějaké době jsme souhlasili. Tyto peníze nám nikdy nevrátili. Úroky nám platili pár měsíců a pak už nic.

Umíte si představit, že naše náklonnost k celé té myšlence ideálních orgů, začala slábnout. Ale to horší ještě mělo přijít. Mnohem horší.

Uvědomili jsme si, že když se členové Sea Orgu chovají takto neprofesionálně, bezohledně, že musí být PTS. Ale PTS ke komu?

V té době se vybralo oněch 16 milionů randů na Durban org. Ale jedno úterý jsme přišli do své kanceláře a našli tam Alexe Fausta, CO CMO. Rozplakal se a vysvětloval, že šek na 5 milionů randů od Petra Cooka není krytý. Tím církev porušila kupní smlouvu. Celý příběh zde. Alex byl vyděšený, že církev přijde o dům a farníci o peníze. Měl samozřejmě hrůzu z RPF. Každý večer si telefonoval s COB. Nebyl schopen mu říct, že se blíží katastrofa. Souhlasili jsme s tím, že se zaručíme za 5 milionů, ale až potom, co Alex slíbil, že Peter Cook věc napraví do dvou týdnů, takže naše garance bude pouze na ty dva týdny. Ani církev, ani Peter Cook ale peníze nezaplatili a věc spadla na nás a my to museli zaplatit.

V roce 2009 vydal Sea Org management příkaz ke všeobecnému výslechu, aby se zjistilo, „kdo se pokouší zastavit ideální orgy“. Zavolali nás na „rollback“(vysvětlení níže). V ten samý den jsem zjistila, že jsme dostali daňový výměr na 5 milionů randů. Mohly za to naše dary církvi, protože jsme nedostali potvrzení na zaplacené peníze. Na rollback jsme dorazili s rudimenty naprosto out. I když jsem se to snažila vysvětlit, řeli mi, ať si sednu a vezmu si plechovky. S Ernestem zacházeli stejně. Rollback dělala mladá Nikita Byrnes, CMO Sea Org, která nebyla ani clear ani auditor Class IV. Udělala trochu rollbacku (výslech, při kterém se zjišťuje, kdo co komu řekl a od koho co pocházelo atd., aby se lokalizoval nepřátelský terminál) a pak zkusila vytáhnout nějaká zatajení. Nevím, jak jsem to zvládla, ale celé to trvalo 2 hodiny. Když jsme vyšli z auditoven, nahnali nás okamžitě do jednací místnosti, kde byl Ken Krieger a Brittany Terpstra (?), kteří požadovali 5 milionů randů pro IAS na renovaci Hradu. Toto registrační intervium trvalo do půlnoci, kdy jsme se zvedli a odcházeli, zatímco Brittany řvala: „VY ZAPLATÍTE!“

Druhý den mi zavolal Robert Bokelmann a řekl, že musíme přijít do orgu a dokončit rollback. Řekla jsem Robertovi, ať si svůj rollback strčí za klobouk. Hrozil mi „dalším etickým gradientem“. Řekla jsem fajn.

Za pár dní k nám do kanceláře přišli Ken Krieger a Claire Andersonová. Udělali s námi intervium bez e-metru jako „nápravu“ katastrofy s rollbackem a pak nám Ken řekl, v podstatě: „dejte nám 500 000 randů a necháme to být.“ Tak jsme zaplatili, aby byl pokoj.

Od té doby se zdálo, že nás nechali být. A bylo víc než jasné, že nejsme nadšení.

V roce 2010 přijel auditor Class IX z Freewinds a chtěl po nás, abychom šli na další rollback. Ernest souhlasil, ale já ne. Z tohoto posledního rollbacku si Ernest uvědomil, že v naší církvi už není žádné místo pro pochopení.

Pak se na náš kontinent vrátila Charmaine Rodgers. Kontaktovala mě a řekla, že se prostě musí podívat na jeden z našich domů. Zařídila jsem pro ni a pro její matku Sadie Lurie bydlení v naší Safari Lodge. Byl tam k dispozici jeden pokoj. Charmaine přijela s matkou A s bratrem! Staffáci nevěděli, co mají dělat, ale Charmaine trvala na tom, že mohou všichni spát v jedné posteli. Když se vrátila do Joburgu, vzala si pokoj v naší Waterfall Lodge. Řekla, že tam bude jednu noc. Po týdnu užívání našeho pětihvězdičkového servisu odjela a neřekla víc než „díky“.

V roce 2011 přijel do Jižní Afriky další auditor Class IX. Přišel k nám do kanceláře a dlouho jsme hovořili. Pak chtěl, abychom šli do orgu, že má speciální R-factor od C/S, speciálně jen pro nás. Měla jsem výhrady, ale Ernest si myslel, že když vážil tak dalekou cestu, že by se to mělo respektovat. A tak jsme šli. Chtěli po nás, abychom vzali do rukou plechovky a dělali další rollback! Ten auditor na nás vytáhl mnohostránkové zprávy od Charmaine Rodgersové, ve kterých psala, co vše jsme během jejího pobytu řekli a dělali.

Tehdy náš vztah k naší církvi navždy skončil. Byla to komunikace od Class IX z Freewinds, která se zakládala na lži a byla bez jakéhokoli pochopení. Bez péče.

Věděli jsme, že náš management je PTS. Viděli jsme, že jsou PTS ke svým nadřízeným. Naše kondice pochyb začala. Vydali jsme se na cestu a navštívili 6 ideálních orgů – Joburg, Berlín, Malmo, Londýn, Pasadenu a Řím. Z této cesty jsme došli k závěru, že program ideálních orgů je naprostá katastrofa, a to z následujících důvodů:

 • Tyto budovy mají velké náklady: Služby, daně, údržba, které si orgy nemohou dovolit platit.
 • Jejich pole jsou zdecimovaná. Farníci nemají peníze a bojí se chodit do orgů, aby z nich dál nebyly ždímány další dary.
 • Scientologové ztratili iluze o stavu OT. OT se nedaří dobře, tak proč by měli oni pokračovat?
 • Všichni lidé, které jsme potkali, si téměř bez výjimky nevedli dobře.

Přišel čas, zjistit si informace pro naši kondici pochyb. Na internetu. I kdybych kvůli tomu měla otěhotnět nebo oslepnout. Naše probuzení bylo úplné. Dali jsme si dohromady historii naší církve a teď konečně chápeme, co se posledních 40 let dělo. Zničení misí v roce 1982, proč tolik auditorů odešlo z církve. Proč jsme malí a nikam se neposouváme.

Během našeho šetření, které trvalo většinu z posledních 14 měsíců, jsme objevili dvě důležitá fakta: První, že „Command Intention“ není stejný jako „LRH Intention“, a druhé, že církev NEMÁ monopol na technologii.

Nikdo nemůže říct, že jsme se dost nesnažili, že jsme se to nepokoušeli vyřešit.

Od toho momentu byla naše cesta volná. Už nebudeme součástí této církve, ale budeme nadále podporovat filozofii a člověka, který ji založil, L. Ron Hubbarda.

A tak jsem teď byla deklarovaná kvůli prodeji triček v roce 1982 a Ernest – ten byl vždycky SP!

A to je, přátelé, náš příběh. Tady venku je krásně. A doufáme, že se k nám připojíte.

S láskou

Ernest & Gaye Corbett

Reklamy

Don Quijote de la Mancha se představuje:

Veritas Ingenio
Příspěvek byl publikován v rubrice Důležité informace, Nezávislá scientologie, Všechny články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s