Scientologický Zlatý věk SP deklarací

  1. června 2013, převzato od Mike Rinder

Zlatý věk „supresivních osob“

Scientologická církev již dlouhá léta vyhlašuje lidi za „supresivní“, je to kontrolní mechanizmus, který se snaží využít v prohrávaném souboji o omezení kritiky a otázek týkajících se „Krásného nového světa scientologie“ Davida Miscavige.

Podnětem pro tento průzkum byly reakce na sérii blogových článků týkajících se „diskonekce“ a „deklarací za SP“. Říkal jsem si, jak asi vypadá obecná scéna. Já znám svou vlastní zkušenost a zkušenosti ostatních, o kterých jsem četl nebo slyšel, ale byl jsem prostě zvědavý, co je ten nový druh SP zač?

Během 2 dní mi odpovědělo 200 lidí. Lidé nejrůznějšího druhu – od dobře známých až po ty, kteří svou deklaraci převzali v tichosti a beze slova odešli.

Děkuji všem, kteří mi odpověděli. Dostal jsem celou řadu užitečných informací, které ještě musím zpracovat, ale slíbil jsem zveřejnit výsledky, a tak přináším předběžné.

Profil SP zlatého věku 

Pokud odpovídáte tomuto profilu, je velké riziko, že budete deklarováni za SP (ale nebojte se, budete ve VELMI dobré společnosti!):

28 let v scientologii: Průměrná délka členství v církvi je u deklarovaných SP dvacet osm let. Zdá se, že lidé, kteří vědí, jak scientologie vypadala předtím, než David Miscavige získal naprostou kontrolu, patří do kategorie s nejvyšším rizikem.

10 let ve stavu: Průměrná doba, kdy deklarovaný SP přispíval jako člen stavu, je deset let. Pokud jste ve stavu strávili 10 nebo více let, pravděpodobně jste „New Era“ SP a zřejmě byste se měli sami deklarovat a ušetřit tak Davidu Miscavigovi problémy s tím, že se vás bude muset nějak zbavit.

Clear nebo OT: Převládajících sedmdesát jedna procent deklarovaných SP jsou cleaři nebo OT. A padesát procent z nich jsou OT a třicet osm jsou OT V nebo výš.

Trénovaný auditor: Šedesát šest procent deklarovaných SP jsou trénovaní auditoři. Level 0 nebo výš. Když připočítáte auditory z koauditingu a book1 auditory, pak sedmdesát dva procent deklarovaných SP jsou auditoři. Na můj průzkum odpovědělo více než čtyřicet auditorů třída V Graduovaný, třída VI a třída VIII. 21% deklarovaných SP jsou třída V Graduovaný nebo výš.

Administrativní trénink: Sedmdesát devět procent deklarovaných SP mělo trénink Staff Status II nebo vyšší. I když nemohu rozepisovat rozsáhlá data o tréninku dotazovaných, která mi poslali, všiml jsem si, že mezi nimi bylo 14, kteří měli OEC/FEBC, a k tomu 13 lidí, kteří byli absolventy kurzu Data Series Evaluator. A tak 13 % dosáhlo nejvyšší úrovně scientologického administrativního tréninku.

Největší výpovědní hodnotu má zřejmě statistika deklarovaných SP, kteří pracovali ve stavu. Ohromujících osmdesát tři procent deklarovaných SP sloužilo jako stafáci orgů, misí nebo Sea Orgu. Sto šedesát sedm ze dvou stovek respondentů uvedlo práci ve stavu.

A nakonec, když vezmete supresivní osoby, které odpověděly na průzkum, a sečtete všechny, kteří jsou auditoři třída V graduovaná a vyšší nebo full OEC a výš, dojdete k 64 lidem. 32% deklarovaných v posledních 10 letech dosáhlo nejvyšších úrovní scientologického technického nebo administrativního vzdělání.

200 lidí, kteří vyplnili anketu průzkumu, představuje dohromady 2 000 LET práce ve stavu a 5 726 LET členství ve scientologii.

Z dvou stovek respondentů dostalo písemnou SP deklaraci jen třicet dva. Takže, když budete deklarováni, je zhruba 16% šance, že zjistíte proč. To je výborný způsob, jak zajistit, že kdokoli, kdo dostane SP deklaraci, zůstane SP bez možnosti cesty zpět. To je zcela v rozporu s „kvalitativně nejlepším systémem justice“, kterým se církev a její právníci chlubí (viz například jejich podání v soudním sporu s Luisem Garciou, která mají být důkazem jejich nadřazenosti nad všemi ostatními formami spravedlnosti – ve skutečnosti nad všemi ostatními formami života na planetě).

Od roku 2009, kdy začaly být věci opravdu ožehavé a drsné (po zveřejnění seriálu Truth Rundown redakcí St. Peterburg Times), dostalo písemnou deklaraci jen 12 z nich. Z 200 respondentů 16 % dostalo písemnou SP deklaraci a 8,5 % dostalo dopis od scientologické církve, že byli deklarováni. 11,5 % navštívil představitel církve a ústně jim sdělil, že byli deklarováni. To znamená šedesát čtyři procent našich deklarovaných SP jen slyšelo, že byli „deklarováni“, od přátel nebo od rodiny a scientologická církev je nikdy nekontaktovala. Bez ohledu na to se od nich přátelé a rodina tak jako tak oddělili („diskonektovali“).

Scientologická církev hrubě zneužívá postupy vnitřní justice a odchýlila se od svých psaných zásad tak daleko, že je vlastně popírá.

Kdo, já?

Pokud jste dlouhou dobu v scientologii, dlouho jste pracovali ve stavu, jste clear nebo OT a máte za sebou rozsáhlý auditorský nebo administrativní trénink, vaše dny jsou sečteny.

Někdy v blízké budoucnosti pravděpodobně obdržíte „předvolání do HCO“ na základě „reportu“, který na vás někdo napsal, protože jste vyjádřili pochybnost, nedali peníze, něco negativně okomentovali, řekli, že už nepůjdete na kurz, hledali jste zakázaná slova na Google (jako např. scientologie nebo Miscavige) nebo jste spáchali jiný „zločin“ ze stále rostoucího seznamu.

Když budete zkoušet být hodný kluk a půjdete k nim, abyste zjistili, co vám chtějí, nařídí vám sednout a vzít do rukou plechovky a začnou vás vyslýchat. Když to odmítnete, budou vám vyhrožovat a bránit vám v odchodu. Pak vás deklarují. Když budete spolupracovat, nashromáždí od vás dostatek informací, aby „prokázali“, že jste opravdu „disafektovaní“ (v ČR používá DSA lidový termín „nasraní“) a co je důležitější, zjistí si, komu všemu jste svou „disafektovanost“ šířili. A pak vás deklarují.

Vaše „deklarace“ bude ve formě nějakého vašeho „přítele“, který vás bude informovat, že byste „se měli dát do pořádku“ nebo udělat „A-E“, upozorní vás, že už se s vámi nebudou „kamarádit“ na Facebooku, a pokud budete mít opravdu velké štěstí, můžete dostat dopis na jejich oficiálním papíře s informací, že jste byli deklarováni, ovšem bez uvedení čehokoli konkrétního.

Existuje mnoho scientologů, kteří tohle vědí, ale nic s tím nedělají. Mají strach z následků.

Když ale dost lidí vystoupí a řekne prostě „NE“, dojde k reformě. A i když v očích Miscavige a jeho Supí kultury (Vulture Culture) by zrušení tohoto kontrolního mechanizmu byla katastrofa (ve skutečnosti by to byla rána z milosti pro jeho „Golden Age“), byla by to ta nejlepší věc pro budoucnost scientologie jako OBORU.

Pomalu ničí organizmus, ze kterého žije – a je bolestivé a ošklivé dívat se na to, jak někdo umírá na lepru. Konec je nevyhnutelný. Jak dlouho a jak moc utrpení se musí odehrát, než to skončí? To převážně záleží na tom, jak velký EXTERNÍ tlak se vytvoří, protože vnitřní mechanizmy, které by si s touto věcí teoreticky měly poradit, byly již dávno odhozeny do popelnice s nápisem „supresivní rozumnost“ (i když její správné označení by mělo být „standardní technologie zdravého rozumu“).

Díky za účast v průzkumu. Když se vám podaří využít jeho výsledky k probuzení pár scientologů z jejich dřímoty, určitě nebyl zbytečný.

Reklamy

Don Quijote de la Mancha se představuje:

Veritas Ingenio
Příspěvek byl publikován v rubrice Diskonekce, Důležité informace, Všechny články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s