Nezávislost italských scientologů

  1. prosince 2010, původní název „Claudio and Renata Lugli are free“, Mike Rinder

Moje žena a já jsme se rozhodli opustit současnou scientologickou církev a přestat ji jakkoli podporovat. Už v ní nenacházíme spirituální atributy, které kdysi představovaly základy, na nichž původně vybudoval scientologii její zakladatel L. Ron Hubbard. Ty, a pouze ty, byly rozhodujícím faktorem pro naši oddanost scientologii po celých 36 let.

Pro nás pro oba byla odpovědí na naši spirituální cestu, která trvala několik životů. Jistota, kterou jsme dosáhli skrze obrovské spirituální zisky, jichž se nám dostalo při postupu po Mostě, byla potvrzením toho, že jsme našli, co jsme hledali. Scientologické učení pro nás bylo a je majákem a neustálým zdrojem inspirace ke zlepšování naší existence a existence lidí kolem nás.

Již několik let jsme si všímali odklonu od jeho základních cílů a mnoho věcí nedávalo velký smysl. Nevěděli jsme však, co se děje za zavřenými dveřmi. Byli jsme zvyklí důvěřovat managementu církve, mysleli jsme si, že operuje na základě správného hodnocení situace, správných strategií a programů, které nás nakonec dovedou k dosažení humanitárních cílů scientologie. Ale naše snaha o racionalizaci nebo ospravedlňování oněch mnoha důvodů, proč se tyto cíle stále nedaří dosáhnout, v průběhu doby ochabovala a nakonec nám zbyl jen obrovský selhaný cíl.

Pomalu jsme se stáhli z aktivní scény, protože jsme považovali nejrůznější probíhající iniciativy za činnosti v naprostém protikladu vůči samotné podstatě scientologie. Neměli jsme však odpověď na to, jaký má důvod vše, co se děje, věděli jsme jen, že něco je strašně špatně. Téměř ‚náhodou‘ jsme se podívali na články a videa na stránkách novin St. Petersburg Times, a tam jsme našli první odpovědi. Celé to bylo drsné, neuvěřitelné a těžko konfrontovatelné… ale dávalo to smysl, velký smysl! A naše pátrání několik měsíců pokračovalo bez toho, aby o něm někdo věděl. Bez jakékoli předpojatosti jsme vyhodnotili všechny informace, které jsme získali ze všech zdrojů, které do té doby stávající režim považoval za zakázané a zapovězené. A pak jsme došli k našemu závěru: scientologická církev je minulost.

I když to vše bylo neuvěřitelně děsivé, zjištění pravdy nás zbavilo náboje, který se kupil dlouhá léta, a právě v té chvíli jsme pocítili, že naše životy musíme přebudovat, a to na skutečných hodnotách, které byly zničeny.

Scientologie funguje, je to úžasná filozofie, a když se správně používá, zlepšuje kondice, mezilidské vztahy a životy obecně. Ronovo dílo existuje, je naše a nikdo nemá právo nám ho vzít.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří přispěli a přispívají k odhalování pravdy.

Rádi bychom skončili větou od LRH z Philadelphia Doctorate Course č. 10 z 3. prosince 1952: „Thetan má dvě nejzákladnější práva: Jedno je právo na zdravý rozum a to druhé je právo opustit hru.“

Jsme přesvědčeni, že jednoduše uplatňujeme svá základní práva: vracíme se ke zdravému rozumu a opouštíme „hry“, které nám vnucovala „scientologická církev“ a o které nemáme absolutně žádný zájem.

Jsme velmi vděčni všem nezávislým scientologům.

Claudio a Renata

Reklamy

Don Quijote de la Mancha se představuje:

Veritas Ingenio
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezávislá scientologie, Všechny články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s