Velká scientologická lež

  1. prosince 2013, Mike Rinder

 „Scientologie má víc než 11 000 církví, misí a skupin.“

(Jedno z posledních veřejných prohlášení církve.)

Právě zvýšili tento počet z 10 000 na 11 000. Je legrační, jak jsou schopni spočítat každého jednotlivého údajného návštěvníka miniceremoniálu při otevření budovy Super Power (mělo jich být 10 273), ale když přijde řeč na počet církví, operují jen s přibližnými tisíci.

Bezpochyby toto číslo bylo nadiktováno mistrem manipulátorem stejně tak, jako když řekl Heberu Jentzschovi, aby přestal říkat, že je 6 milionů scientologů, a aby prostě řekl, že jich je 8 milionů, protože „jinak to vypadá, že neexpandujeme“. Nezakládalo se to na žádné reálné informaci, pouze na obavě Davida Miscavige, že to „nezní dobře“, pořád říkat jen 6 milionů. A hle – na planetě Zemi se objevilo o 2 miliony scientologů víc.

A tak při oslavě tohoto nového prohlášení udělám to, co jsem už udělal dříve. Protože jsem si právě všiml těch nových „11 000 církví“ na jejich Twitteru a Facebooku.

A tak porovnám jejich smělé nové prohlášení s jejich oficiálním webem.

Orgy — stejná písnička. Uvádějí 148 oficiálních církví, ale mělo by to správně být 142, protože na seznamu je CC Londýn (to je zavřené), tři testovací centra, komunitní centrum a PR kancelář v Belgii.

A i když započteme i tyto, včetně testovacích center, jako dvě (jako že mají denní org a večerní nadační org), a připočteme osm CLO orgů a dva Pubs orgy, ILO, Gold a Int – tak velký součet činí 309.

Mise — velký součet zní 343 (a to nezpochybňuji to, co uvádějí na webu – můžete si být jisti, že velké procento jejich „misí“ neexistuje).

Přímým součtem 148 oficiálních církví, 13 řídících organizací a 343 misí dojdete k celkovému počtu 504 scientologických organizací po celém světě. Když orgy zdvojnásobíme, pořád dojdeme jen k 652.

A to víme, že převážná většina těchto „oficiálních církví“, nejenže nemá denní a nadační org, ve skutečnosti se ani nekvalifikují jako plnohodnotné církve. Nice, Lyon a Clement-Ferrand ve Francii jsou sotva mise. Edmonton a Winnipeg v Kanadě? To jsou sotva studijní skupiny. Canberra v Austrálii? Harare? Polanco? Vídeň? A tak dál. Ale to je jiná záležitost.

Takže bez ohledu na to, jak Miscavige kouzlí s matematikou, vlastně nám tvrdí, že na světě musí existovat zhruba 10 500 scientologických skupin.

Scientologické skupiny?

Tady jsou věci OPRAVDU mlhavé.

Neuvádějí žádná čísla pro polní auditovací skupiny, i když já vím, že toto číslo je celosvětově HODNĚ pod 200 (po GAG jedna a dvě bych si tipnul, že se spíš blíží 50). Miscavige při nejrůznějších příležitostech povstal a prohlásil, že na světě jsou „tisíce dianetických skupin“, a ukázal u toho pár zaranžovaných obrázků několika místních lidí, jak drží v rukou Dianetiku. Ale podobně jako se vším ve scientologii, kdyby existoval nějaký velkolepý seznam dianetických skupin, ZVEŘEJNILI BY HO. Nestyděli by se, chtěli by, aby lidé tyto skupiny mohli kontaktovat. Podle Miscavige jsou to „vstupní body“ na most. Takže, když už existují, proč je nemůžeme najít? Připusťme, že je tu dalších 100 dianetických skupin. To by bylo 300.

Stejné je to se skupinami „Dobrovolných duchovních“, které byly hlasitě proklamované jako „největší a nejefektivnější soukromá záchranná síla na Zemi“ – tak proč je nemůžeme najít? Zkuste se podívat na www.scientology.org nebo www.volunteerministers.org a uvidíte, jestli se vám podaří najít nějakou organizaci „Dobrovolných duchovních“ nebo i jednotlivého dobrovolného duchovního, který by se dal kontaktovat. Je to rozsáhlý web se všemi druhy „PR“ a interaktivními „semináři“ a „kurzy“ a plný sebechvály, ale BEZ MOŽNOSTI NAJÍT DOBROVOLNÉHO DUCHOVNÍHO, KTERÝ BY VÁM MOHL POMOCI. Proč? Protože neexistují… Ale buďme velkorysí a dejme jim 100 takových skupin.

Zatím jsme došli k 400 skupinám.

Pak přecházíme ke „skupinám pro zlepšování společnosti“, o kterých Miscavige tak rád hovoří jako o „našem Narcononu“ a „naší Aplikované scholastice“ atd., AŽ DO MOMENTU, kdy je nějaký průšvih, potom platí, že NEMAJÍ S CÍRKVÍ NIC SPOLEČNÉHO.

Ale pro účely jeho 11 000 jsou jistě zahrnuty jako „skupiny“.

A kolik že jich je?

Web Narcononu uvádí 69 rehabilitačních center včetně regionálních poboček. Také se uvádí 22 protidrogových vzdělávacích skupin. To je celkem 91 pro Narconon. (Neověřuji, jestli stále existují nebo jestli byly zavřeny kvůli finančním zločinům nebo úmrtí lidí.)

Criminon uvádí v „globálním lokátoru“ 59 skupin. Vsadím se, že byste reálně nenašli ani 10 z nich. Ale budeme je počítat. Takže 59 pro Criminon.

Aplikovaná scholastika uvádí 22 hlavních organizací. Uvádí také šest škol Delphi, Greenfields, dvanáct center HELP a Křížovou výpravu za světovou gramotnost – ta sama uvádí 23 skupin. Ale u sítě učitelů, škol a studijních skupin aplikované scholastiky byste očekávali, že bude rozsáhlá. A opravdu mají na webu „lokátor“, který říká, že mají „víc než 500 skupin“. Není možné vyjet si celý seznam, takže přijměme jejich tvrzení o 500, i když ve skutečnosti při ověřování je velké procento těchto „skupin“ jen jednotlivý učitel. A hodně z těchto učitelů to již dávno vzdalo a zabývá se něčím jiným. A samozřejmě, nikdo z nich ve skutečnosti ani NEZNAL žádnou studijní technologii, protože si neudělali Studentský klobouk GAT II, který je naprosto jak LRH zamýšlel, finálně totálně on-source.

Nadace Cesta ke štěstí – web neuvádí její skupiny, ani nesděluje, kolik jich je. Co je ale velkým vodítkem, je lokátor aplikované scholastiky s celkem 500 skupinami, který zahrnuje privátní učitele, doučovací programy a školy. Znovu, Miscavige hovoří o „WTH skupinách“ (Way to Happiness) a ukazuje pár zaranžovaných fotek lidí s brožurami v rukou. Má to být hnutí šířící se po celém světě s neustále rostoucími čísly – ale nikde se žádné skupiny neuvádějí, takže je nikdo nemůže najít. Takže další odhad. Možná 100, přinejlepším. Tak pojďme říkat 200.

WISE: Určitě budou tvrdit, že v rámci WISE „používají LRH admin tech tisíce organizací“, i když, kdybyste se NĚKDY pokusili těchto organizací zeptat na jejich spojení se scientologickou církví, budou to vehementně popírat. A kdyby někdy byla nějaká z nich zažalovaná a pojmenovaná jako církevní entita, církev by stejně tak tvrdila, že NEEXISTUJE SPOJENÍ. A kdybyste někdy do těch firem šli a pokusili se dostat nějakou dianetiku nebo scientologii, asi byste se setkali jen s prázdnými pohledy. Ano, existují někteří scientologové, kteří mají firmu a platí WISE poplatky. A WISE má ve svém názvu scientologii… Poslední adresář WISE uváděl asi 300 firem. Kdo ví, jestli je aktuální a jestli ty firmy dělají víc než jen to, že mají v knihovně OEC svazky. Rozhodně to nejsou „scientologické skupiny“ ani „přidružené scientologické skupiny“, ale je čas vánoc, proto jim v duchu dobré vůle přiznejme 300 firem se scientologickými vlastníky, o kterých tvrdí, že to jsou scientologické skupiny.

Reálná matematika scientologické expanze

Orgy: Maximální možný počet: 309 (když všechny orgy započítáme jako orgy s denní a nadační částí)

Mise: 343

Polní skupiny: maximálně 300

Skupiny dobrovolných duchovních: 100

Narconon: 91

Criminon: 59

Aplikovaná scholastika: 500 (tvrzení bez seznamu)

Skupiny Cesta ke štěstí: maximální odhad 500

WISE 300

Velmi štědrý součet 2400.  Celkový skutečný součet fungujících scientologických orgů, misí a skupin je celosvětově blíž číslu 1000, když započítáte VŠECHNO, co je víc než jednotlivec, který něco dělá na vedlejšák.

Zbylých 80 % je pak přehánění. A to zní přesně jako styl Davida Miscavige.

Ta nesmyslná cifra je ve skutečnosti odrazem toho, co dostanete, když si projdete všechna ta prohlášení z mezinárodních eventů za všechny ty roky a sečtete všechna čísla: „200 nových dianetických skupin se zformovalo v Kongu, a to je skutečná lidová expanze“, „Dobrovolní duchovní vytrénovali 75 lidí v dotykových asistech, takže dnes máme 75 efektivních a funkčních VM skupin v Kazachstánu“, „Děti z této amazonské vesnice dnes mají naději na budoucnost díky IAS grantu, který každému z nich umožnil získat Cestu ke štěstí v švédštině, a nyní budou na oplátku efektivně diseminovat tuto technologii dalším dětem v tisících vesnic podél celé Amazonky“.

Těch 11 000, které tak odvážně vytrubují ze všech koutů, na to já říkám: „Blbost!“

Legrační je, že žádný novinář NIKDY nežádal církev, aby předložila důkazy, že je pravda to, co všem médiím říká. Tohle je přece obvykle PRVNÍ VĚC, kterou církev prohlašuje, spolu s tím, že otevřeli X „nových církví“ během posledního roku (4?), a přitom útočí na média, že „neříkají skutečný příběh scientologie – příběh masivní celosvětové expanze“.

Jednoho dne je nějaký novinář vezme za slovo a „řekne skutečný příběh o expanzi scientologie“. Vše, co bude potřeba, bude ochota prohlédnout si nekonečná videa s Miscavigem, jak přestříhává pásky u prázdných baráků, absorbovat uspávací čísla o metrech instalovaných elektrických rozvodů a podívat se na „děkovná prohlášení“ bezejmenných „zástupců vlády“ a, jakmile s tím bude hotov, jít a PODÍVAT SE. A vyžádat si od církve důkazy. Bude to VELMI zajímavý příběh. A bude to příběh, který církev NEUSTÁLE po médiích žádá.

Někdo se hlásí? Jsem víc než ochoten pomoci každému novináři, který se toho ujme.

Reklamy

Don Quijote de la Mancha se představuje:

Veritas Ingenio
Příspěvek byl publikován v rubrice Důležité informace, Všechny články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s