Oficiální celosvětové statistiky scientologické církve

Toto je stránka z aktuálního vydání International Scientology News:

47násobná globání expanze od vydání GATII. TRÉNINK – akademická úroveň dokončena každých pět hodin, e-metrový kurz dokončený každé čtyři hodiny, kurz ProTR dokončený každé tři hodiny, dokončení studentského klobouku nejvyšší v historii,  PROCESING – purifikační rundown dokončený každou hodinu, objektivy dokončené každé tři hodiny, nový release nebo clear každých osm minut…

Zní to působivě, že? Pojďme si rozkódovat, co shora uvedené údaje v praxi znamenají.

Church of Scientology počítá den jako 12 hodin, kdy jsou otevřené orgy, nikoli jako 24 hodin. A pak nám vycházejí tato čísla:

 TRÉNINK

Jedna akademická úroveň každých 5 hodin = 20 úrovní za týden = 1040 za rok. Na světě je 150 orgů. To je v průměru asi 7 úrovní ročně na jeden org. To znamená JEDEN AUDITOR ROČNĚ V JEDNOM ORGU.

Ukončení E-metrového kurzu každé 4 hodiny = 25 ukončení za týden = 1300 za rok. To je 9 ukončení na jeden org ročně, to je MÉNĚ NEŽ JEDNO UKONČENÍ MĚSÍČNĚ NA JEDEN ORG.

Ukončení ProTR kurzu každé 3 hodiny = 33 ukončení za týden = 1700 za rok. To je 11 ukončení na jeden org ročně, to je JEDNO UKONČENÍ NA JEDEN ORG MĚSÍČNĚ.

Ukončení Studentského klobouku jsou „nejvyšší v historii“. Toto může znamenat cokoli a nejspíš je to jen PR prohlášení.

PROCESING

Jedno ukočení Purifu každou 1 hodinu = 100 ukončení za týden = 5200 ukončení za rok. To je 35 ukončení na jeden org ročně. Což je TŘI UKONČENÍ NA JEDEN ORG MĚSÍČNĚ.

Jedno ukončení Objektivů (Survival Rundown) každé 3 hodiny = 33 ukončení za týden = 1700 za rok. To je 11 ukončení na jeden org ročně, to JEDNO UKONČENÍ NA JEDEN ORG MĚSÍČNĚ.

Nový Release nebo Clear každých 8 minut. To je 220 „release nebo clearů“ ročně na jeden org. Nicméně jako release se započítává dokončení každého procesu na Mostě včetně každého objektivního procesu každým člověkem. Nejedná se o stav release dle knihy Dianetika. Jako byste řekli, že máte „položenou jednu cihlu nebo zkolaudovaný dům každých osm minut“. Spojení těchto „release“ a stavu Clear je záměrně zavádějící a je ještě horší než státní lékařská statistika, která dává dohromady „propuštěné a zemřelé“. Vypovídací hodnota nula.

A nyní to pojďme napsat jinak:

47NÁSOBNÁ GLOBÁLNÍ EXPANZE od vydání GAT II

TRÉNINK – jeden auditor ročně v každém orgu; jedno ukončení e-metrového kurzu každých 5 týdnů v každém orgu; jedno ukončení ProTR každé čtyři týdny v každém orgu.

PROCESING – tři ukončení purifu měsíčně v každém orgu; jedno ukončení objektivů měsíčně v každém orgu;

Vidíte ten rozdíl a tu manipulaci? Žádná senzace se nekoná. Celosvětová produkce je zoufalá, zejména když vezmete do úvahy obrovské investice do Miscavigových programů a oběti, které přinášejí současní farníci. Pokud by znamenala 47násobnou expanzi, jak uvádí scientologická církev, byla by produkce do doby před GATII 47krát menší. Tato 47krát menší produkce byla ovšem postupně do té doby na různých eventech vyhlašována jako produkce, která je 7x víc než předtím a 5x víc než za celou dobu do uvolnění GAT a uvolnění GAK a uvolnění Ideal Orgs a uvolnění SP Rundownu atd. Efektivně by to znamenalo, že v době, kdy církev řídil L. Ron Hubbard, byla podle Davida Miscavige produkce prakticky NULOVÁ.

Je to velké pole pro nejrůznější analýzy. Jak současné produkce, tak PR Davida Miscavige. Jsou tu ovšem vidět dvě hlavní věci:

  • Téměř výlučnou produkcí jsou dnes retréninky a reprocesingy. Vezměme například statistiku purifů. Za prvé nám není jasné, z jakého období byla „statistika“ ukončení každou hodinu vzata, jestli je to poslední týden, nebo nejlepší týden nebo průměr, ale pokud budeme velkorysí, budeme uvažovat o tom, že se jedná o průměrná ukončení od začátku GAT II, tzn. za posledních 9 měsíců, tedy že globálně bylo uděláno 3900 purifů. Z toho převážná většina jsou předělávané purify staré veřejnosti popř. staffáků v nižších organizacích Class V a v misích. Mizivé procento představují nové starty a Sea Org. Sea Org má na planetě asi 5000 členů, ale ti se k procesingu až na výjimky nedostanou. I při velmi štědrých odhadech je objektivně na světě maximálně 25 000 „aktivních“ veřejných scientologů (kteří chodí na shromáždění). Z tohoto počtu ale bude ochotna purif předělat odhadem asi polovina. To znamená, že někdy ke konci roku 2015, možná v průběhu roku 2016 bude potenciál pro Purif vyčerpán, a celá „impozantní“ statistika spadne dolů. Orgy, zejména ty ideální a také SP budova Flagu, mají ovšem kapacity „odprocesovat“ na purifu každý desítky lidí týdně, přitom podle statistik je na službách vždy jen pár lidí, a to by mohlo naznačovat, že skutečná ochota farníků předělat si purif je daleko nižší než předpokládaných 50 %. Statistika nucených retréninků a reprocesingů v podstatě zkresluje skutečný stav scientologie, protože se jedná o statistiku vynucenou politickým rozhodnutím vedení, jako když se vláda rozhodne snížit nezaměstnanost tím, že nezaměstnané postaví mimo zákon, a pak se chlubí nízkou nezaměstnaností, což je sice za normálních podmínek relevantní ekonomický ukazatel, ale v případě nuceného zaměstnávání rovnice přestávají platit. A stejným způsobem pracuje CoS s produkcí a se statistikami.
  • Společným uvažováním členů scientologické církve, jak jsme měli možnost ho všichni poznat, je, že „nám se sice nedaří, ale existují místa, kde vše expanduje…“ a jiné podobné varianty této úvahy. Shora uvedené statistiky ukazují na to, že tento názor je mylný. Jistě existují místa, kde se daří o něco lépe než jinde, ale celkový obrázek stavu scientologie odpovídá převážně tomu, co sami vidíte, když se seberete a půjdete do Mise Praha, Ideal Org Berlín atd.

L. Ron Hubbard naléhal na to, abychom zkoumali statistiky skupiny, které jsme součástí. Ať už ve směrnicích týkajících se řízení organizací nebo v rámci například osobní kondice pochyb (čestně se seznamte se statistikami…). Dnešní členové scientologické církve žádné statistiky nezkoumají (kromě momentálních statistik vybraných peněz na fundraisingu). Je to ze dvou důvodů. Prvním je, že je dlouhodobě nedostávají k dispozici, aby neviděli, že jsou obelháváni Davidem Miscavigem, jehož x-násobná celosvětová až galaktická expanze je podvod monumentální velikosti. Druhým důvodem je to, že ani nemusejí, protože nic neřídí a ani jim není dovoleno nic řídit. Ani v kondici pochyb se ke statistikám nedostanou. Protože jim není dovoleno pochybovat. A pokud zapochybují a nenechají se „zvládnout“, tzn. vymýt hlavu další sadou lží, není jim ani k nějakému zkoumání daná příležitost, jsou odříznuti z linií pomlouvačnými kampaněmi a ústně prohlášeni za squirell a SP.

Vidina svobody a lepšího světa, touha po prožití vyšších stavů vědomí a zbavení se trápení je obrovskou motivací. Jen hlupák ale dnes zůstává členem Church of Scientology, která tyto stavy a schopnosti slibuje, ale plnění těchto slibů se prakticky nekoná. Důkazy o skutečném stavu máte před očima. Stačí jen použít dovednosti z komunikačního kurzu – TR0 „konfrontovat a být zde“.

Reklamy

Don Quijote de la Mancha se představuje:

Veritas Ingenio
Příspěvek byl publikován v rubrice Důležité informace, Všechny články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Oficiální celosvětové statistiky scientologické církve

  1. J napsal:

    Dost dobrý článek. Pro každého je důležité, aby statistiky byly srovnatelné a „nový clear každých 8 minut“ a jiné podobné nám celkový obrázek neposkytnou.

    To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s