Ještě k diskonekci – Kdo je kvalifikován, aby ho deklarovali

 1. prosince 2014 Mike Rinder

Další článek v rámci nedělního seriálu „Znovu k ….“, kdy se vracíme k dřívějším článkům, které se stále zdají relevantní. Tento je z června 2013. Propadání se do šílenství se od té doby nijak nezastavilo… Dnes je to šílenější než před 18 měsíci a v důsledku toho stále více a více lidí začíná veřejně mluvit.

Toto je druhý ze série článků, který zkoumá praktiku scientologické diskonekce.

Kdo se kvalifikuje pro diskonekci?

Jednoduchá odpověď zní: „Každý, kdo se považuje za nežádoucího.“

Bývala to pravda, že se člověk diskonektuje od supresivní osoby, pokud ji nelze zvládnout.

A za supresivní osoby se považovali ti lidé, kteří vykazují většinu vlastností antisociální osobnosti.

Myšlení staré školy

Podle „staroškolského“ scientologického myšlení:

A protože představují 20 % populace a jen asi 2 a ½ % z těchto 20 % jsou skutečně nebezpeční, vidím, že velmi malé úsilí by mohlo značně zlepšit stav společnosti. Dobře známými, dokonce hvězdnými příklady takových osobností jsou samozřejmě Napoleon a Hitler. Dillinger, Pretty Boy Floyd, Christie a další známí zločinci byli dobře známými příklady antisociální osobnosti.

SOCIÁLNÍ OSOBNOST

Člověk má ve svých obavách sklony k honům na čarodějnice. A stačí k tomu označit „lidi s černými čepicemi“ za zloduchy a může začít masakr lidí v černých čepicích. Tato vlastnost usnadňuje antisociálním osobnostem vyvolání chaotického nebo nebezpečného prostředí. Člověk není přirozeně statečný nebo klidný ve svém stavu bytí člověkem. A není nutně darebák. Dokonce i antisociální osobnost si je, svým pokřiveným způsobem, dost jistá, že koná v zájmu největšího dobra, a obyčejně sama sebe vidí jako jediného dobrého člověka široko daleko, kterému jde o dobro všech ostatních – jedinou chybou jeho uvažování je to, že když člověk zabije všechny kolem sebe, že nezbyde nikdo, kdo by se dal dál chránit před údajným zlem. Jeho chování v jeho prostředí a vůči lidem kolem sebe je jedinou metodou pro odhalení antisociální nebo sociální osobnosti. Jeho motivace pro sebe sama je podobná – přežití a zachování sama sebe. Jednoduše se toho snaží dosáhnout jiným způsobem. A tak, protože člověk není přirozeně ani klidný ani statečný, má každý sklon dávat si pozor na nebezpečné lidi, a proto mohou začít hony na čarodějnice. Proto je ale ještě důležitější identifikovat sociální osobnost, víc než antisociální. Pak se vyhneme střílení nevinných jen kvůli předsudkům nebo proto, že je nemáme rádi, nebo kvůli nějakému momentálnímu prohřešku.

Ve stejné referenci je dále výstraha:

Křehkost toho, když ukážete, jak rozpoznat škodlivé lidi, spočívá v tom, že oni pak mohou použít tyto charakteristiky na slušné lidi, aby na ně vyprovokovali hon a zbavili se jich. Labutí písní každé velké civilizace je melodie šípů, seker nebo kulek, které antisociál používá při vraždění posledních slušných lidí. Z HCO Bulletinu z 27. září 1966, ANTISOCIÁLNÍ OSOBNOST, ANTISCIENTOLOG

Úžasný nový svět korporátní scientologie

Podle toho, co se dnes považuje za „normální“, může člověk najednou zjistit, že se stal terčem diskonekce kvůli činnostem, které lze těžko považovat za „antisociální“ nebo „supresivní“ – matka, která se odmítne diskonektovat od svého syna nebo dcery, kteří utekli z kurzu nebo brali drogy. Manžel, který nedovolí manželce vzít si půjčku a zastavit dům. Nebo kvůli dokonce ještě menším „zločinům“ nebo když odmítnete na Facebooku vyřadit někoho z přátel nebo nechcete chodit na „eventy“.

A jak čas ubíhá a tvrdé jádro se stále scvrkává – a zůstávají jen čím dál větší roboti, co se snaží udržet „rozsvícená světla“ – tak se standardy pro to, co člověka kvalifikuje pro označení za „Napoleona, Hitlera nebo Dillingera“, stávají čím dál šílenější.

Dětí Pána much, které zastávají většinu pozic MAA v dnešní scientologii (obvykle scientologové druhé generace, kteří znají POUZE svět v duchu korporátní scientologie) se nijak nedotýká ani je nedojímá nespravedlnost, utrpení a šílenství, které šíří ve jménu „Udržování funkčnosti scientologie, žádného přihřívání si cizí polívčičky, záměru velení“ a všech dalších frází, co z nich lezou. Jsou to apokalyptičtí zombie směřující neúprosně tam, kam jim bylo ukázáno. Racionalita nebo selský rozum nemají ve svých slovnících. (Pán much – román Williama Goldinga pojednávající o skupině chlapců, kteří havarují na opuštěném ostrově a snaží se si sami vládnout, což končí katastrofou)

Scientologické „myšlenkové zločiny“

Pokud si myslíte, že tohle všechno se nějak zázračně zlepší, bohužel JEDINÉ důkazy, které máme, říkají, že to bude jen horší.

„Zločiny“, za které vás podrobí „diskonekci“ se již dostaly na SAMOTNOU hranu „myšlenkových zločinů“.

Špatné myšlenky ohledně „COB“ – pro ty vás vykážou z budovy a vaši přátelé a rodina se na vás začnou možná dívat skrz prsty, ale musíte udělat něco jiného (odmlouvat IAS registrátorům nebo odmítat účast na eventu), než dostanete „Non-enturbulační příkaz“ a následnou verbální deklaraci (nebo poslední techniku, tzv. „dopisovou deklaraci“ s připojenou „směrnicí“). Ale blíží se doba, kdy bude otevřeně akceptovatelné deklarovat lidi a nařídit všem zbývajícím scientologům, aby se od nich diskonektovali, a to kvůli jejich MYŠLENKÁM. Je to blíž, než by si kdo před deseti lety pomyslel. Nejhorším zločinem ve světě korporátní scientologie už dnes není „komunikace“, je to „vyjádření CI (protizáměru) vůči vedení“ – a to od otevřené revolty (zřídka) až po nepřijatelný výraz tváře.

Smutné je, že jsou dávno pryč dny, kdy člověk mohl „myslet sám za sebe“ nebo „zpochybňovat autority“ nebo „nikdy neopustit přítele v nouzi“ nebo „nikdy nedovolit, aby jeho afinita byla narušena“.

Tento obor už dlouho naráží na něco opravdu fundamentálního. A myslím, že stojí za to se na to znovu podívat, protože je to zdrojem jednoduchých stabilních informací, které jsou údajně samotné opěrné body scientologického myšlení ohledně dosahování životního štěstí a smyslu. Ale v tomto „Zlatém věku“ se jeví být vykázané do doby železné, nebo možná doby temna. Jsou to věci „zastaralé“ a „již nepoužívané“ a nahrazené „současnými postupy“.

Kodex cti  

 1. Nikdy neopouštěj kamaráda když tě potřebuje, je v nebezpečí nebo je v potížích.

2 .   Nikdy neodvolej svoji věrnost jednou danou.

3.   Nikdy neopouštěj skupinu, které dlužíš podporu.

 1. Nikdy se neznevažuj ani nezmenšuj svoji sílu či moc.

5.  Nikdy nevyžaduj chválu, uznání nebo soucit.

 1. Nikdy neslevuj z vlastní reality.
 1. Nikdy nedovol aby tvá afinita byla snížena.

8.  Nedávej, ani nepřijímej komunikaci, jestliže ty sám to nechceš.

 1. Tvůj sebe-determinismus a Tvá čest je důležitější, než Tvé tělo.
 1. Tvoje integrita vůči Tobě je důležitější, než Tvoje tělo.
 1. Nikdy nelituj včerejška. Život je v Tobě dnes a ty tvoříš svůj zítřek.
 1. Nikdy se neboj ublížit někomu jinému ve spravedlivém případě.
 1. Nechtěj být oblíben či obdivován.
 1. Buď svým vlastním rádcem, drž se vlastní rady a vybírej vlastní rozhodnutí.
 1. Buď věrný svým vlastním cílům.

Amen.

Reklamy

Don Quijote de la Mancha se představuje:

Veritas Ingenio
Příspěvek byl publikován v rubrice Diskonekce, Všechny články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s