Scientologická diskonekce

8.červen , 2016  Mike Rinder

Původně jsem tohle postoval na mémblogu v 2013. Cítím, že to stojí za to zopakovat, trochu jsem to upravil.

Zatímco Scientologičtí mluvčí rutinně popírali a popírají, že „existuje vynucená diskonekce“, kdokoli, kdo je seznámen se scientologickou církví ví o diskonekci velmi dobře. Jako podobně všechno ostatní v scientologickém imperiu, je ošklivá pravda skrývána od „WOGského“ světa skrze podvodnou hru pečlivě volených slov stejného typu, jako nechvalně známé „Neměl jsem s tou ženou sexuální vztah“ Billa Clintona.

Když vidíte církevní mluvčí empaticky prohlašovat „neexistuje politika vynucené diskonekce“ v Scientologii, řeč je volena pečlivě. (Můžete vidět Tommy Davise dělat ještě hůře, než je tady :https://www.youtube.com/watch?v=eC5hoyIgpKc , i když upřímně, je to poměrně chabý příklad umění pečlivě volených slov. Za svou krátkou karieru Tommy nastavil rekordy pro strašlivé přešlapy, které nikdy nebudou překročeny.

Pokud je na záležitost tlačeno, odpověď církve je přetvářet se tímto způsobem: „Ti, kdož se odpojují si tak VOLÍ učinit,“ následováno „každý má právo nekomunikovat s někým, kdo jim ubližuje, jako zneužívaná žena má právo opustit svého zneužívajícího manžela.“

Zní to rozumně, ale není to realita. A církev věří, že mohou prostě dále toto tvrdit a nikdo si nevšimne, že lžou

Fakta

  1. Základní teorie “diskonekce” je založená na selském rozumu. Jako ten často používaný přiklad zneužívané ženy výše, ta myšlenka je, že když někdo způsobuje rozrušení nebo bolest ve vašem životě a vy se s tím nemůžete vypořádat, tak se dostanete pryč od zdroje žalu. “Každý má právo komunikovat a tedy také máte právo nekomunikovat”. Dobře. A když je diskonekce použitá pro prospěch jedince, může to být nápomocné.
  2. EXISTUJE politika scientologické církve, která VYŽADUJE od někoho, aby se odpojil od kohokoli, kdo byl HCO prohlášen za Utlačovatelskou Osobu.

HCOB 10. září 83 PTS stavy a Diskonekce stanovuje následující: „Selhat, nebo odmítnout se odpojit od utlačovatelské osoby je nejenom odpírá PTS (osoba napojená na Utlačovatelskou osobu) zisky na případu, je to také podpora utlačovatele – samo o sobě Utlačovatelský Čin. A musí tak být označen.“

„Utlačovatelský Čin“ je specificky stanoven v knize Úvod do Scientologické Etiky jako: „Pokračující přilnavost k osobě nebo skupině HCO prohlášené jako Utlačovatelská Osoba nebo Skupina.“

Toto není pro dobro jedince, ale organizace. Je to způsob, jak si udržet „nechtěné“ od toho, aby mluvili se scientology.

  1. Jedinec označený jako Utlačovatel, i kdyby jen kvůli pokračujícímu vztahu s někým JINÝM, kdo byl označen jako Utlačovatel, čelí realitě okamžitému odpojení členů rodiny (manželů, manželek, dětí, rodičů), přátel, obchodních partnerů a dokonce zaměstnavatelů, kdo jsou Scientologové. Následky toho, že jste byli prohlášeni za SP jsou reálné: ztráta zaměstnání, rozvody, vykopnutí ze školy, odmítnuté služby od doktorů a mnoho dalších ran – od život měnících po pouze protivné.
  2. Je politikou círvke, že kdokoli prohlášen za SP se vzdal jakéhokoli práva na účast v aktivitách církve a není mu dále dovolen auditing nebo tréning. Toto je Scientologický ekvivalent být odsouzen do pekla. Je to mocná motivační síla.
  3. Prakticky každý, kdo je prohlášen za Utlačovatelskou Osobu je někdo, koho církev shledává pochybným, ne někdo zapojen do „utlačování“ jako jedinec popsaný v bodu 1 výše. Být pochybný pro církev a tudíž se kvalifikovat pro prohlášení za SP vyžaduje jen zpochybnit scientologii, nebo Davida Miscavige, nesouhlasit s církví, nebo Davidem Miscavige v čemkoli, mluvit s ostatními o otázkách nebo obavách, nebo být ve styku s někým, kdo kteroukoli z těchto věcí udělal.

Když vám držím pistoli u hlavy, vybíráte si svobodně?

Prohlášení, že církev nevynucuje diskonekci je podobné násilníkovi, který tvrdí, že jeho oběť „souhlasila“ potom, co jí držel pistoli u hlavy. „byla to její volba, mohla odmítnout….“

Tak také s obětmi vynucené diskonekce v církvi Scientologie – mohli odmítnout se odpojit od někoho, koho církev označila za problémistu (SP). Následkem je mít vlastní život zničen tím, že jste označení za utlačovatele sami. Nebo můžou „s tím souhlasit“, zachránit si vlastní krk a nechat tu druhou osobu bránit se samu. Pro většinu je to praktické rozhodnutí, ne morální.

Diskonekce je konstitucí chráněná aktivita

Církev drží místo na kopci (i když jen po tom, co byli donuceni přiznat že VYNUCUJÍ diskonekci) – „Toto je naše právo nám garantované Prvním Dodatkem v Ústavě US. Můžeme praktikovat naše náboženství, jak chceme a když se to někomu nelíbí, mohou jít do nějaké jiné církvě.“

(I když je poměrně podivné, že když toto JE jejich „upřímě držená náboženská víra“, neradi to přiznávají na veřejnosti?)

Technicky je to správně. Legálně jsou chráněni zákonem. Ale morálně, není kam se schovat, když ve jménu náboženství a prezentování se jako „šampioni lidských práv“ rozkládají rodiny, přátelé a životy.

Když scienotologové hledají ospravedlnění a vysvětlují toto jako jejich „právo“ jsou jen málo odlišní od vlastníků otroků, než prošel Třináctý Dodatek, nebo „odlišný, ale rovný“ segregacionistů, kteří prohlašovali morální a vyšší pozici než vyšly Zákony o Volebním Právu a Rovných Práv 1964 a následná rozhodnutí Nejvyššího soudu, která permanentně ukončila vládní a soudní schvalování diskriminace v jakékoli formě. Do té doby, správně tvrdili že „dodržují zákon“ a byli „chráněni ústavou“.

Zneužití, která útočí na rozum slušných lidí nepřežijí v civilizované společnosti. Nakonec vyúčtování ze strany zvolené vlády, tisku a veřejného názoru postaví zneužívající a odpudivé chování mimo zákon.

Čím dříve scienotlogové rozpoznají, že vynucená diskonekce je dává na stejnou laťku se segregacionisty první poloviny 20. století, kteří tvrdili, že Bůh a zákon je na jejich straně, tím lépe na tom církev a kdokoli s ní spojený bude.

Čeho se scientologie bojí?

Korporátní Scientologie je vyděšená, že když dovolí lidem zůstat ve spojení s utlačovateli, rozruší to jejich základnu věrných následovníků tím, že naplní jejich hlavy lžemi.

Ale není to jen přiznání, že následovníci církve jsou neschopni rozhodnout se sami a že jestli našli něco ku prospěchu v scientologii, je to tak nepřesvědčivé, že jejich víra by mohla být otřesena „lžemi.“ (církev vehementně prohlašuje, že VŠECHNO negativní řečené o nich je LEŽ).

Ostatní náboženství operují na trhu svobodných myšlenek. Zatímco Scientologie prohlašuje nadřazenost nad ostatními náboženstvími – produkující standardní výsledky a mající technologii, jakou žádná jiná víra nemá – proč by se báli, že „lži a špatné zprávy“ by podřezali členství? Jistě tak pokročilé a silné náboženství by bylo mnohem více schopné se vypořádat s kritikou či negativními prohlášeními, než ostatní? Můžete nalézt prakticky nekonečné množství negativních informací o Katolicismu, Judaismu, Islamu, Hinduismu, Buddhusmu, nebo jakémkoli jiném větším systému víry na zemi. A navzdory tomu, všechny přežívají a nesnaží se kontrolovat svoje stoupence tím, že odstraní z jejich životů kohokoli, kdo by byl negativní, nebo kritický ohledně jejich víry

Jak to skončí?

Tím samým způsobem, jak skončila segregace. Přivedením pozornosti na zneužití. Rosou Parkovou této bitvy, která odmítne si sednout dozadu do autobusu – Lori Hodgsonovou a Claire Headleyovou a Cindy Plahutovou a ostatními bojujícími, aby přivedly své děti zpět a zvýšili veřejné povědomí jako výsledek.

Medii, které pravdu široce rozšíří.

Svědectvími na internetu a socialních mediích.

A nakonec zvolenými ústavními činiteli, kteří budou popohnáni konat.

Institucionalizované zneužívání lidských práv všechno skončí, když je dostatek hlasů zdviženo k protestu.

Pokud máte nějaký příběh diskonekce a jste ochotní nechat ho publikovat na tomto blogu se svým jménem, pošlete ho. Pokud budu moci, zveřejním ho.

Měli bychom všichni pamatovat slov Howarda Beala v Network: „Jsem naštvanej jak sviňa, a tohle už si nenechám líbit.“

Zvyšte hlas. Nechte se slyšet.

Reklamy

Don Quijote de la Mancha se představuje:

Veritas Ingenio
Příspěvek byl publikován v rubrice Všechny články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s