Newspeak: Diskonekce

Toto jsou nechvalně známé slogany z 1984. Klasika George Orwella se znovu vyšplhala na seznamy bestselerů v posledních týdnech.

Orwelova dystopická společnost zahrnuje pozoruhodné podobnosti s životem uvnitř scientologické bubliny. Byla to jedna z prvních knih, které jsem přečetl jak jsem se probouzel ohledně skutečností života v Sea Orgu. Jeho bublina 1984, jako scientologie, má svůj vlastní jazyk – Newspeak. Zahrnuje toto.

Černobílá, která popisuje schopnost uživatele Newspeak věřit, že černá je bílá, vědět, že černá je bílá a zapomenout, že někdy věřil v opak. I ta má dvě protichůdné konotace: (i) aplikovaná na oponenta (nehorázně tvrdícího, že černá je bílá, navzdory jasným faktům“ a (ii) aplikovaná na člena Strany (věrná ochota říkat, že černá je bíla, kdykoli to disciplína Strany vyžaduje). Černobílá je příklad Stranického dvojsmýšlení, která přepisuje minulost.

Tento předmět vybublal na povrch s nedávným příběhem na blogu Tonyho Ortegy: Dát dohromady rodinu roztrženou Scientologii může být lehčeji řečeno, než uděláno

Claudio a Renata Lugli mluvili o jejich synovi Flaviovi, který se od nich diskonektoval. Tvrdí, že ONI jsou ti, kteří se diskonektovali „výběrem cesty“ oddělení se od církve.

Toto je scientologický newspeak. A je to NEJčastější běžnou odpovědí jak od scientologických oficiálních mluvčí tak jedinců scientologů.

Je to nějak takhle: „diskonekce je osobní volba“ a obrátí to proti osobě, která byla deklarovaná a nechají diskonektovat každého, koho osoba znala. „Ty jsi ten, co zničil rodinu, protože jsi si vybral se již neupisovat scientologii“. Moje ex-manželka a děti tvrdí rooky, že jsem je já „opustil“ a „zničil rodinu“, i když jsem se pokoušel k nim dosahovat při svém úniku a oni odmítli komunikovat.

Toto je scénář opakující se znovu a znovu. Osoba, která se probudí a je deklarovaná je nařčená z ničení vztahů. Na lidi, kteří se diskonektovali je ukazováno prstem „Tvoje volby zničili naši rodinu.“

Scientologové stále uvnitř té bubliny – obzvláště členové Sea Orgu – si jsou jistí, že oni se nediskonektují. Oni NEjsou příčina rozbití rodiny. Lidé, od kterých se diskonektují je „opustili“ kvůli svým overtům. Obžalovaný musí jen udělat kroky A až E a vše bude dobré. Že SP toto NEudělá je „důkaz“ jak málo miluje svou rodinu. V mysli obyvatelů bubliny, náprava a udělání A-E je malá oběť k „udržení rodiny pohromadě“.

To je kompletně pokřivený pohled. „Diskonekce je Láska“ nebo možná „únik je Vězení“ nebo nejpřesnější „já se odpojuji je že Ty mě opouštíš.“

Ta myšlenka, že tento druh „volby“ ohledně vztahů v rodině by mohl vůbec existovat je odporný. I tak ten koncept, že JEDINÝ DŮVOD, že vůbec existují je protože scientologie vytváří umělá narušení v rodině je pro obyvatele bubliny zcela ztracen. Nevidí svět jako ostatní. Kdybyste řekli někomu na ulici, že kdokoli by jim mohl nařídit opustit svoje děti, koukali by se na vás vyděšeně. A kdybyste dodali „a nejen, že to uděláte, budete ohledně toho šťastní a budete vinit vaše děti“ považovali by vás za prvotřídního šílence.

Ale obyvatelé bubliny byli tak indoktrinovaní, že budou přísahat na svá prohlášení pod přísahou a objeví se v mediích, aby ohlásili „fakt“, že ONI se nediskonektují, naopak jejich deklarovaný člen rodiny je „opustil“. Automaticky a zcela všří, že ta osoba, od které se diskonektovali, nese zodpovědnost vidět chybu ve svém chování a napravit křivdy, které způsobila. A ještě hůře, tito ubozí oblouznění lidé jsou si jistí, že skutečně rozumí „důvodu“, proč se toto děje – je to vše pokryto ve spisech L. Rona Hubbarda. Mají „Overty a Zatajení“, „Out Int“, „Nepochopená slova“, „Zlé záměry“ „jsou NCG“ nebo tucet dalších scientologických vysvětlení. A že „dobrá scientologická“ věc, která se má udělat je přimět člena rodiny „přijít k rozumu a udělat A-E“ a nekomunikovat s nimi „pomůže“ dosáhnout tohoto cíle.

Pokud vám toto nedává moc smysl, je to proto, protože je to šílené. Zcela šílené. Logika je v tom asi natolik zapojená, asi jako že Válka je Mír a Svoboda je Otroctví. Je to skutečně Černobílá.

Pokud chcete porozumět pravdě o „volbě“ diskonekce, přečtěte si tento dřívější článek : Disconekce: PR a pravda

 

Reklamy

Don Quijote de la Mancha se představuje:

Veritas Ingenio
Příspěvek byl publikován v rubrice Diskonekce, Všechny články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s